İsveç İzmir Fahri Konsolosluğu

İsveç İzmir Fahri Konsolosluğu

İsveç İzmir Fahri Konsolosluğu ve diğer İsveç temsilcilikleri İsveç ve Türkiye arasındaki uluslararası anlaşmalar uyarınca Türkiye Cumhuriyeti sınırları içindeki İsveç vatandaşlarının vatandaşlık işlemlerinde destek olmaktadır. İsveç İzmir Fahri Konsolosluğu, İsveç vizesi işlemlerinde işlem yetkisine sahip değildir. Başvurular İsveç Başkonsolosluğu İstanbul, İsveç Büyükelçiliği Ankara ve bu kuruluşlara bağlı olarak çalışan vize başvuru merkezlerine yapılmaktadır. İsveç vize onayı ve reddi kararları sadece İsveç Başkonsolosluğu ve İsveç Büyükelçiliği tarafından alınmaktadır.

Türkiyede yaşayan İsveç vatandaşları evlilik, pasaport yenileme, noter işlemleri, kimlik yenileme, doğum ve ölüm kaydı işlemleri konusunda İsveç İzmir Fahri Konsolosluğundan destek alabilmektedir.


İsveç İzmir Fahri Konsolosluğu iletişim bilgileri

Adres:Cumhuriyet Bulvarı, 296, Sarı-Part Residence, Daire:101 Alsancak - İzmir


İsveç İzmir Fahri Konsolosluğu çalışma saatleri

İsveç İzmir Fahri Konsolosluğu Pazartesi - Cuma,09.00-17.00saatleri arasında işlem yapmakta olup İsveç ve Türkiyedeki resmi tatillerde kapalıdır.

İsveç İzmir Fahri Konsolosluğu görev bölgeleri

İsveç İzmir Fahri Konsolosluğu İzmir, Balıkesir, Çanakkale, Denizli, Uşak, Afyon, Muğla illerinde ikamet eden İsveç uyruklu vatandaşlara hizmet vermektedir.

İsveç İzmir Fahri Konsolosluğu Resmi Tatil Günleri

İsveç İzmir Fahri Konsolosluğu, İsveç Ankara Büyükelçiliği, İsveç İzmir Başkonsolosluğu ve Türkiyede faaliyet gösteren diğer İsveç Konsoloslukları İsveç ve Türkiye tarafından resmi tatil olarak kabul edilen günlerde hizmet vermemektedir.İsveç İzmir Fahri Konsolosluğu aşağıda belirtilen tarihlerde kapalı olacaktır.

1 OcakNoel ve Yılbaşı Tatili
6 OcakResmi tatil
15 NisanPaskalya
18 NisanPaskalya
1 MayısEmek ve Dayanışma Günü
2-4 MayısRamazan Bayramı
19 MayısAtatürk'ü Anma Gençlik Ve Spor Bayramı
9-12 TemmuzKurban Bayramı
15 TemmuzDemokrasi Günü
29 EkimCumhuriyet Bayramı
26 AralıkNoel
31 AralikYeni Yil Akşamı