İsveç Mersin Fahri Konsolosluğu

İsveç Mersin Fahri Konsolosluğu ve diğer İsveç temsilcilikleri İsveç ve Türkiye arasındaki uluslararası anlaşmalar uyarınca Türkiye Cumhuriyeti sınırları içindeki İsveç vatandaşlarının vatandaşlık işlemlerinde destek olmaktadır. İsveç Mersin Fahri Konsolosluğu, İsveç vizesi işlemlerinde işlem yetkisine sahip değildir. Başvurular İsveç Başkonsolosluğu İstanbul, İsveç Büyükelçiliği Ankara ve bu kuruluşlara bağlı olarak çalışan vize başvuru merkezlerine yapılmaktadır. İsveç vize onayı ve reddi kararları sadece İsveç Başkonsolosluğu ve İsveç Büyükelçiliği tarafından alınmaktadır.

Türkiye’de yaşayan İsveç vatandaşları evlilik, pasaport yenileme, noter işlemleri, kimlik yenileme, doğum ve ölüm kaydı işlemleri konusunda İsveç Mersin Fahri Konsolosluğundan destek alabilmektedir. 


İsveç Mersin Fahri Konsolosluğu iletişim bilgileri

Adres:  Çakmak Caddesi, 5309 Sok., Mahmut Torun Ticaret Merkezi, K.12, D:46-47, 33060 - MERSİN
 


İsveç Mersin Fahri Konsolosluğu çalışma saatleri

İsveç Mersin Fahri Konsolosluğu Pazartesi - Cuma, 09.00-17.00 saatleri arasında işlem yapmakta olup İsveç ve Türkiye’deki resmi tatillerde kapalıdır.


 

İsveç Mersin Fahri Konsolosluğu görev bölgeleri

İsveç Mersin Fahri Konsolosluğu Mersin, Maraş, Afyon, Diyarbakır, Hatay, Malatya, Şanlıurfa, Adana, Karaman, Niğde, Aksaray, Kayseri, Yozgat illerinde ikamet eden İsveç uyruklu vatandaşlara hizmet vermektedir. 
 

İsveç Mersin Fahri Konsolosluğu Resmi Tatil Günleri

İsveç Mersin Fahri Konsolosluğu, İsveç Ankara Büyükelçiliği, İsveç Mersin Başkonsolosluğu ve Türkiye’de faaliyet gösteren diğer İsveç Konsoloslukları İsveç ve Türkiye tarafından resmi tatil olarak kabul edilen günlerde hizmet vermemektedir. İsveç Mersin Fahri Konsolosluğu  aşağıda belirtilen tarihlerde kapalı olacaktır. 

 

 
01 Ocak 2019SalıYeni Yılın İlk Günü
19 Nisan 2019Cumaİyi Cuma
22 Nisan 2019PazartesiPaskalya
04-05-06 Haziran 2019Sa-Ça-PeRamazan Bayramı
12-13-14 Ağustos 2019Pa-Sa-ÇaKurban Bayramı
29 Ekim 2019ÇarşambaCumhuriyet Bayramı
24/25 Aralık 2019Sa-ÇaNoel Bayramı
31 Aralık 2019SalıYeni Yıl Akşamı

 

 

 

İsveç Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: http://www.swedenabroad.com